Haber

Prens Harry kitabında, Kraliçe’nin ölümünü BBC’nin sayfasından öğrendiğini yazdı.

İngiliz Kraliyet ailesinden ayrılarak ABD’ye yerleşen Sussex Dükü Prens Harry, 10 Ocak’ta yayınlanacak anı defterinde, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in ölümünü ilk kez BBC’den öğrendiğini yazdı. sayfa.

BBC’de yer alan habere göre Prens Harry, 10 Ocak’ta raflarda yerini alacak “Yedek” adlı kitabında, babası İngiliz Hükümdarı III. Charles’tan Kraliçe’nin sağlık durumunun kötüleştiğine dair bir telefon aldığını belirtti. .

Ancak Prens Harry kitabında bu haber üzerine Kraliçe’nin İskoçya’da bulunduğu Balmoral Kalesi’ne gitmeyi planlarken eşi Meghan Markle’ı yanında getirmemesinin istendiğini yazdı.

Prens Harry, uçağı İskoçya’ya indiğinde BBC’nin internet sitesinden Kraliçe’nin öldüğünü cep telefonundan öğrendiğini söyledi. terimleri kullandı.

Prens Harry, Afganistan’daki görevi sırasında 25 kişiyi öldürdüğünü ve bundan utanmadığını söyledi

Prens Harry’nin 10 Ocak’ta 15 dilde yayınlanacak olan merakla beklenen kitabının ilk nüshasının ardından dün The Guardian’ın paylaştığı bölümler ülke gündemine oturdu.

Daha sonra, kitabın İspanyolca versiyonunun İspanya’da erken satışa sunulduğu iddia edildi.

Gazetenin ulaştığı nüshaya göre Prens Harry, ağabeyi Prens William’ı kitabında kendisine fiziksel saldırıda bulunmakla suçladı. Prens William’ın bir kavga sırasında onu yakasından yakalayıp yere fırlattığını belirterek, köpek mama kabının üzerine düştüğünde kırılan kasenin parçalarının sırtına battığını yazdı.

Afganistan’da görev yaptığı döneme ait anılarına kitabında yer veren Prens Harry, Afganistan’daki görevi sırasında 25 kişiyi öldürdüğünü ve bundan utanmadığını belirtmişti.

Buckingham Sarayı şu an rastgele bir açıklama yapmadı.

Kitabın ülkede gündeme gelmesinin ardından İngiliz basını İspanyolca olarak ulaştığı kitabı İngilizceye çevirerek bölümler paylaşmaya başladı.

Buckingham Sarayı, kitaptan paylaşılan bölümler hakkında gelişigüzel bir açıklama yapmadı.

Prens Harry, İngiltere Kralı III.Charles ile 1997’de Paris’te trajik bir trafik kazasında hayatını kaybeden eski eşi Galler Prensesi Diana’nın küçük oğludur.

Charles ve Diana 1996’da boşandı. Diana öldüğünde en büyük oğlu William 15, Harry ise 12 yaşındaydı.

Sussex Dükü Harry ve eşi Meghan Markle, daha bağımsız bir yaşam sürmek ve İngiliz medyasından uzak durmak için Ocak 2020’de Kraliyet görevlerinden istifa ederek ABD’ye taşındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu