Haber

Yarınlara Bizimle Adım At projesinde okuyan çocuklar ehliyetlerini aldı.

Yarınlara Bizimle Adım At projesinde okuyan çocuklar ehliyetlerini aldı.

İSTANBUL – İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Temelli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yarın Bir Adım At” projesinde 13 şubede 710 çocuk ve gence verilen ruhsat çalışmalarının ardından ruhsat belgesi takdim töreni düzenlendi. Sosyal Koruma ve Güçlendirme Programı. Judo, okçuluk ve karate branşlarında yetişen sporcuların gösteriler yaptığı programda, çevik kuvvet polisi çocuklar için de konser düzenledi.

Polis, vatandaş ve çocuklar arasındaki bağı geliştirmek, çocuklar ve gençler ile devlet arasındaki bağ ve köprüleri güçlendirmek, çocuk ve gençlerin moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla Çocuk ve Gençlik Sosyal Savunma ve Destek Programı, “Yarınlara Bizimle Adım At” projesi ile 13 şubede 710. gençlere ve çocuklara spor lisansı verildi. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde lisanslama çalışmaları gerçekleştirilen çocuklara lisans sertifikaları takdim edildi. Programda judo, okçuluk ve karate branşlarında yetişen sporcular gösterilerini sergilediler. Çevik kuvvet polisinin verdiği konserde gençler, çocuklar ve veliler müzik eşliğinde doyasıya eğlendi. Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği program renkli görüntülere sahne olurken, çocuklar da doyasıya eğlendi.

Masa tenisi lisansı alan Hiranur Korkut, “Masa tenisine 2. sınıfta başladım ve severek oynuyorum. Şimdi Türkiye’de derecem var, İstanbul’da derecem var. Polis ablalarım geldi, arkadaşlarımla oynadım. Hepsi çok eğlendik. 5 yıl antrenman yaptık, eksiklerim olunca üzerine gideriz. Eğlenceli, güzel ve zor bir antrenman geçirdik” diye konuştu.

Proje ile lisans alan Masal Eryılmaz, “Ben de 2. sınıfta başladım masa tenisi oynamayı çok seviyorum. Eğlenceli spor.Polis abla ve ağabeylerle sohbet ettik, bize karşı oynadık, çok iyiydiler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu